Fotowoltaika.
OZE - odnawialne źródła energii.
Z pewnością słyszeli Państwo o ogólnoświatowych problemach z zapewnieniem dostaw odpowiedniej mocy energii elektrycznej, oraz z nadmiarową emisją gazów cieplarnianych, co może skutkować przerwami w dostawach energii elektrycznej oraz coraz szybszym ocieplaniu się naszego klimatu. Jedną z możliwości przeciwdziałaniu tych zjawisk jest powszechne wykorzystywanie energii ze źródeł odnawialnych: słońca, wiatru, źródeł geotermalnych. Wykorzystując odnawialne źródła energii nie obciążamy naszej planety, przyczyniamy się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych. Jedną z najpowszechniejszych i finansowo najkorzystniejszych dla klienta metod wykorzystania źródeł energii odnawialnych jest instalacja fotowoltaiczna wykorzystująca słońce do produkcji energii elektrycznej. Wychodząc dzisiejszym zapotrzebowaniom chcielibyśmy zaproponować Państwu montaż instalacji fotowoltaicznej.
Instalacja fotowoltaiczna.
Typowa instalacja fotowoltaiczna składa się z: Generatora - zespołu modułów fotowoltaicznych, zmieniających energię promieniowania słonecznego na prąd stały, umieszczonego na dachu lub na gruncie. Falownika - urządzenia zmieniającego prąd stały o zmiennych parametrach na prąd zmienny o stałych parametrach. Okablowania i zabezpieczeń. Typowa instalacja PV pracuje w system ON-GRID - jest na stałe przyłączona do sieci energetycznej. Podczas mocnego promieniowania słonecznego wykorzystujemy prąd z pracującej instalacji, a nadwyżkę energii oddajemy do sieci energetycznej, gdy moc promieniowania spada całą moc prądu z paneli wykorzystujemy, a niedobory uzupełniamy z sieci energetycznej. W nocy gdy generator PV nie pracuje, całą moc pobieramy z sieci energetycznej. Innym typem instalacji jest instalacja OFF-GRID - zupełnie odłączona od sieci energetycznej. Instalacja może zostać wyposażona w magazyny energii w postaci zespołu akumulatorów lub pompy ciepła, pozwalające jeszcze efektywniej wykorzystywać moc produkowaną przez instalację. W Polsce warunki promieniowania słonecznego są na średnio korzystnym poziomie, dlatego niezmiernie ważny jest najlepszy dobór urządzeń instalacji PV do Wymagań klienta.
Koszty i finansowanie.
Ciągłe podwyżki energii elektrycznej sprawiają, że koszty energii stająsię coraz bardziej odczuwalne dla domowego budżetu, oraz nieustannie zwiększają koszty produkcji w przemyśle i rolnictwie. Od 1 kwietnia 2022 roku weszły w życie zasady rozliczania fotowoltaiki na zasadzie net-billingu. Oznacza to, że nowi prosumenci, czyli osoby, które rozpoczęły użytkowanie fotowoltaiki po 31 marca 2022 roku będą sprzedawać nadwyżki energii do sieci energetycznej oraz płacić za pobraną energię Prawidłowo dobrana instalacja fotowoltaiczna umożliwi nam obniżenie rachunku za prąd do minimum. Montaż samej instalacji możemy sfinansować wykorzystując programy państwowe z ochrony środowiska: "Czyste powietrze" , "Mój prąd", lub/i programy regionalne. Dodatkowo możemy zaproponować państwu zakup instalacji w systemie dogodnych rat. W ostatnim czasie warunki finansowania instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju dość dynamicznie się zmieniają, więc o szczegółową ofertę prosimy Państwa o kontakt bezpośredni z nami.
Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną? Dbasz o środowisko Płacisz mniej za prąd. Nie interesują cię podwyżki cen prądu. Dywersyfikujesz dostawy energii.
Nasze instalacje.
Świadczymy kompleksowe usługi związane z instalacjami fotowoltaicznymi: obliczeniami koniecznej mocy oraz parametrów instalacji fotowoltaicznej, dobór zabezpieczeń, przygotowaniu dokumentów, pomoc w finansowaniu, instalacją i konfiguracją urządzeń, dokumentacją techniczną. Posiadamy konieczne uprawnienia SEP, certyfikaty UDT, oraz certyfikaty producentów urządzeń montowanych przez naszą firmę. Przykładamy największą dbałość o to aby nasze instalacje były wydajne, trwałe oraz przede wszystkie bezpieczne. Wykonujemy instalacje na dachach i gruncie z użyciem sprzęty wyłącznie znanych i renomowanych producentów. Na wszystkie nasze instalacje udzielamy minimum 5 letniej gwarancji.